11 czerwca odbył się III Powiatowy Konkurs im. Bł. bp Michała Kozala zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Parafię św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie pod honorowym patronatem Burmistrza Krotoszyna, Starosty Krotoszyńskiego i Dziekana Dekanatu Krotoszyńskiego.

 

Tegoroczne hasło „Maryja w moim życiu”, nawiązywało do jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich, 300-lecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej i 50-lecia koronacji wizerunku Matki Bożej Licheńskiej. Głównym celem było zainteresowanie uczniów tematyką Maryjną. W poszczególnych kategoriach mieli za zadanie przygotować wizerunek Maryjny z różnych części świata lub regionu krotoszyńskiego, w rozmaitych technikach plastycznych, jak witraż czy akwarela. Z kolei zadaniem uczniów z Gimnazjum było napisanie opowiadania lub wiersza przedstawiającego rolę jaką Matka Boża odgrywa w ich życiu.

Wręczenie nagród i prezentacja prac miała miejsce w salce parafialnej. Zwycięzcami okazali się: w kategorii Przedszkole – Gabriela Jaśniak, Izabela Szmiłyk, Marta Owczaryszek, Weronika Karwik, Filip Pluta; Szkoła Podstawowa kl. I-III – Nathan Claveria, Zuzanna Szymczak, Maria Benedyczak, Klaudia Rataj, Alicja Jaruzel; kl. IV-VI – Nikola Szkudłapska, Mateusz Gąsiorek, Nikola Danielkiewicz, Zuzanna Kolenda, Julia Cieplik; Gimnazjum – Joanna Grabowiecka, Wiktor Głodas, Adrianna Kosior, Gabriela Zmyślona, Mateusz Jankowski. 

 Nagrody laureatom wręczyli dyrektor ZS nr 2 z OI Mariola Kaźmierczak, proboszcz ks. prałat dr Aleksander Gendera dziekan dekanatu krotoszyńskiego, Burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bp Michała Kozala w Kobiernie Dominika Stasik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Przemysław Wójcik oraz Sekretarz Gminy Beata Pospiech. Rodzinę Kozalów reprezentowali Maria Gabrielczyk i Mieczysław Kozal.

Konkurs przygotował historyk Mariusz Marzyński i katecheta ks. Michał Ostafiński. Następnie w krotoszyńskiej farze odprawiona została uroczysta msza św. ku czci Patrona Miasta i Gminy Krotoszyn bł. bp Michała Kozala. Wzięli w niej udział samorządowcy, przedstawiciele organizacji politycznych i kombatanckich, młodzież szkolna, harcerze, poczty sztandarowe i parafianie. Od 2013 roku błogosławiony biskup jest patronem Gminy i Miasta Krotoszyn.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet