W świetlicy szkolnej z pewnością jest kreatywnie i zdrowo. O tym mogły przekonać się dzieci, uczęszczające na zajęcia w miesiącu maju i czerwcu. Uczestnicy zajęć świetlicowych brali udział w cyklu tematycznym poświęconym zdrowemu odżywianiu , funkcjonowaniu ciała człowieka oraz rozwijaniu sprawności fizycznej. Czy można stworzyć rzeźbę z arbuza? Czy łatwe jest skonstruowanie rakiety kosmicznej z chrupek kukurydzianych albo motyla z owoców cytrusowych ?Jak należy zrobić kisiel i budyń ? Czy szkielet człowieka można zbudować z puzzli ?

Takie zadania miały do wykonania dzieci, które poradziły sobie z tym wyzwaniem doskonale. W świetlicy szkolnej nie brakuje zajęć rozwijających sprawność fizyczną , dlatego dzieci brały udział w świetlicowych zawodach sportowych. Uczyły się zasad zdrowej rywalizacji a także współpracy. Zajęcia świetlicowe w formie kreatywnych zabaw cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, a poruszane zagadnienia, wzbudziły pragnienie pogłębiania wiedzy, na temat zdrowego stylu życia.

 

dziennik lekcyjny vulcan

 

TACYNIEINNI

logo kolorowy uniwersytet

 RODO